Ventura group

Ventura group
2018
Skupina Ventura se zaměřuje na podnikání v gastronomii a hotelových službách. Během několikaleté spolupráce jsme z původně roztříštěné vizuální prezentace vytvořili jednotnou vizuální identitu pro celou skupinu, a současně jsme navrhli design pro některé podniky z jejího portfolia.
  • logo
  • grafický design

 

Značka

Značka skupiny je grafickým znázorněním filozofie společnosti, vyjádřené sloganem "S chutí, od srdce". Autorem konceptu i sloganu je Graphite studio. Součástí vizuální identity skupiny je také specifická barevnost založená na měděných, kovových odstínech. Tento barevný prvek se prolíná identitou všech podniků skupiny Ventura.

Ventura.gif
01

Branding

Vizuální styl jednotlivých podniků skupiny Ventura se vyvíjel po desetiletí autonomně, bez jednotného stylového řešení. Marketingové brožury podniků skupiny Ventura ukazují nejlépe celé portfolio, a současně výsledek naší práce, tedy sjednocení značek do společné vizuální identity. 

S chutí, od srdce

Jednotná vizuální komunikace se promítá do všech sdělení společnosti. Příklad PF pro rok 2019 ukazuje, jak jasným a nekomplikovaným způsobem značka komunikuje. Naším cílem bylo vytvořit aplikačně nenáročný, výrazný design.

02

Anděl
Restaurant

Plzeňský restaurant Anděl je v nejlepším smyslu slova tradiční pivnicí a následováníhodným příkladem české pivní kultury. Místem, kde se lehká pěna vznáší nad sklenicí piva jako svatozář. Logo pro Anděla je současně poctou všem výčepním a číšníkům, ošetřovatelům zlaté Plzeňské dvanáctky. I díky nim patří Smíchovský Anděl  mezi restaurace s nějvětší výtočí plzeňského piva vůbec.

Pro Anděl jsme navrhli značku, označení a popis restaurace, jídelní lístky a marketingové brožury.

 

Andel_test2.gif
03

Kamera

Restaurant Kamera na pražském Barrandově, stojící na dohled od největších českých filmových ateliérů, je spojen s filmovým průmyslem a filmovými tvůrci. Značka, kterou jsme pro Kameru navrhli, záměrně rezignuje na explicitní zobrazení kamery jako přístroje. Logo ukazuje restauraci jako scénu zarámovanou v hledáčku kamery, jako místo příběhů prožitých u stolu.

Pro Restaurant Kamera jsme navrhli značku, zpracovali jídelní lístky, vytvořili billboardy a další...

 

Kamera_logo
další projekt