Visio

Visio
2019
Visio přináší na Český trh originální produkt - dokonalou optickou iluzi plamene, vytvořeného z vodní páry. Výrobek, který se pro navození pocitu sálajícího krbu obejde zcela bez spalování. Krb bez hoření a bez rozměrových omezení.

Úkolem Graphite.studio bylo dát novému produktu vizuální identitu a navrhnout originální komunikační styl.
  • koncept
  • logo
  • grafický design
  • webdesign
01

Značka

Krb neslouží k vytápění, krb si pořídíme, protože nás pohled do plamenů uklidňuje, pro tu atmosféru, náladu. Krb je archetypálním symbolem domova.

"Projektor" ohně Visio je bezpochyby technologicky nejvyspělejším zařízením svého druhu. Jak provedením a kvalitou zpracování tak možnostmi konfigurace (moduly lze skládat do bloků a vytvářet tak prakticky nekonečné "krby") patří mezi prémiové produkty určené do luxusních interiérů. Značka míří na bonitní zákazníky, ale i interiérové designéry a architekty.

Koncept značky, který jsme navrhli, záměrně rezignuje na jakoukoli "krbovitost". Nenabízíme produkt, ale představu, vizi - oheň jako pocit, jako interierový prvek, oheň jako technologii.

02

Webdesign

Layout webu jako kaleidoskop asociací. Web je navržen tak, aby klíčové informace o produktu byly zasazeny do asociací uživatele. Grid kombinuje video s žánrovými fotografiemi a reálnými snímky instalací. 

 

 

Uživatel má možnost v on-line konfigurátoru otestovat vlastnosti produktu - nastavit barvu plamene, velikost krbu a simulovat prostředí ve kterém se instalace nachází. Jednoduché a zábavné.

 
 
 

 

03

Typografie

Koncept značky je rozpracován do řady elementů, které jsou spojovacím prvkem celé vizuální identity. Tento design umožňuje rozvíjet vizuální identitu, přidávat nové významy, nebo jen zdůrazňovat přítomnost brandu.